O focení


Fotografování probíhá v exterieru nebo v ateliéru v Sezimově Ústí 1.
Zaměřuji se především na fotografování novorozenců do 14ti dní věku, dětí předškolního a školního věku, také těhotenské a portrétní fotografování.

Vhodná doba na fotografování dětí:
novorozenci: ideální ve věku 7-14 (max 21 dní) od narození. Miminka jsou ještě spavá a lépe se s nimi manipuluje. Ideální je, když se ozvete ještě z porodnice, jen tak zajistím volný termín. Toto focení je časově náročnější, počítejte se 3-4 hodinami focení, jelikož se miminko uspává, mezitím kojí, přebaluje apod.
od 4-tého měsíce: pak doporučuji počkat na 4-5. měsíc kdy děti už pasou koníčky, reagují jak na rodiče, zvuky, hračky. usmívají se.
7.-9.měsíc: než začnou chodit, je nejlepší doba na focení. Tento věk mám nejraději, děti sedí, nezdrhají:-) 
1. rok: často využívaný na roční focení s dortem, narozeninovou číslicí apod. 
Pro všechny děti od 1. roku, jakmile už se rozběhly, doporučuji pokud je to možné vzhledem k počasí, fotit venku. Protože už neposedí, těžko je udržíme na místě, obzvlášt na fotografickém plátně. Rychle se začnou nudit, takže venku se přeci jen více zabaví a mohou se rozběhnout.

Před focením prosím dětem odstraňte případné tetovačky a lak na nehtíkách.
Doporučuji, aby se focení zůčastnily pouze osoby, které se budou fotit. Početnější skupinky a větší děti fotím pouze venku.

Oblečení: Na foceni doporučuji oblečení v jemných barvách, trička bez nápisů a velkých potisků ruší to celkově dojem na fotografii. V případě focení celé rodiny, je vhodné se barevně sladit (nemusí být stejná barva, ale podobné ladící barvy oblečení či doplnků). Vždy při focení se lze převléci vícekrát, počítejte s tím a berte vícero oblečení jak pro své děti, tak i pro sebe. Děti je nejlepší na první sérii fotografií obléci již doma, časté převlékání je nebaví.
Na focení portrétů nebo těhotenských fotografií si berte oblečení, které je vám pohodlné a líbí se vám na sobě. 

Pokud se budete fotit v obuvi, poprosím vás mít boty umyté a čisté.

Těhotenské focení
Těhotenství: záleží na velikost bříška, obvykle je vhodné kolem 30.-35.týdne.
Doporučované oblečení: kalhoty,sukně, šaty, delší trička v neutrálních či pastelových barvách. Vyhněte se křiklavých barev, velkých vzorů a nápisů na oblečení. Vhodné jsou delší rozepínací svetříky, košile apod. K dispozici pro Vás mám několikery těhotenské šaty k zapůjčení.

 
 
Zpět na INFORMACE