INFO K FOCENÍ A PODMÍNKYNovorozenecká fotografie
Dětská a rodinná fotografie
Portrétní fotografie


Fotografování probíhá v exterieru, nebo v ateliéru v Táboře - Sídliště nad Lužnicí.


Vhodná doba na fotografování dětí
7-14 dní od narození:novorozenecké focení je ideální ve věku 7-14 (max 21 dní) od narození. Miminka jsou ještě spavá a lépe se s nimi manipuluje. Ideální je, když se ozvete ještě z porodnice, jen tak zajistím volný termín. Toto focení je časově náročnější, počítejte se 3-4 hodinami focení, jelikož se miminko uspává, mezitím kojí, přebaluje apod.
od 4-tého měsíce:pak doporučuji počkat na 4-5. měsíc kdy děti už pasou koníčky, reagují jak na rodiče, zvuky, hračky. usmívají se.
7.-9. měsíc: než začnou chodit, je nejlepší doba na focení. Tento věk mám nejraději, děti sedí, nezdrhají:-)
1. rok: často využívaný na roční focení s dortem, narozeninovou číslicí apod. Pro všechny děti od 1. roku, jakmile už se rozběhly, doporučuji pokud je to možné vzhledem k počasí, fotit venku. Protože už neposedí, těžko je udržíme na místě, obzvlášt na fotografickém plátně. Rychle se začnou nudit, takže venku se přeci jen více zabaví a mohou se rozběhnout.

Starší 2 let: lze fotit v ateliéru nebo exteriéru, vždy na domluvě. Většinou už je snažší domluva, chvíli pozovat vydrží :-) A zabírají úplatky :-)


Info pro rodiče: pokud víte, že je dítko nastydlé, nebo na něj "něco leze", je lepší focení posunout. Není problém přeobjednání na dobu až bude opravdu fit. Focení bývá pro děti nároční, nastydnutí či nemoc dítěte hodně ovlivňuje výsledek focení.
PROSÍM O ODSTRANĚNÍ TETOVAČEK NA DĚTECH, PŘÍPADNĚ NALAKOVANÝCH NEHTÍKŮ U HOLČIČEK!


Objednání na focení:
Objednat se můžete telefonicky či emailem, pro snažší komunikaci vždy uvádějte o jaký typ focení máte zájem a  koho všeho budeme fotit.
Objednáním fotografických služeb vyjadřujete souhlas s podmínkami focení a fotografickým stylem.

Objednací lhůta:
vždy závisí na momentální pracovní vytíženosti. Při externím focení se v případě špatného počasí, přesouvá na nejbližší volný termín.
Focení probíhá vždy v pracovní dny, nejpozději v 16h (v letních měsících i později), ostatní dny dle domluvy.

Doba focení:
je individuální a liší se dle zvoleného balíčku a samozřejmě na spolupráci zejména dětí.
Pozdní příchod klienta není důvodem k prodloužení časového prodloužení harmonogramu.
Pokud se zpozdíte bez předchozí omluvy o více než 15 minut, jsem oprávněna focení zrušit.

Cena za focení:

řídí se platným ceníkem, který je uveden zde na webových stránkách či na facebooku.
Cena je vždy splatná v den focení, pokud si vyberete fotky navíc, můžete je uhradit hotově při předání zakázky, či převodem na účet.

Výběr fotografií:

Do 4 pracovních dnů obdržíte na email odkaz na galerii s neupravenými náhledy, kde si sami vyberete fotky, které se Vám líbí.
Počet náhledů k výběru není určen, vždy je však dostatečný počet.
Neručím však za spolupráci všech členů rodiny,proto nepodaří-li se v deklarovaném čase nafotit dostatečný počet fotek, nemůže to být přičítáno na vrub fotografovi. 

Retuš fotografií:

veškeré fotografie, které si vyberete dostanete upravené a retušované.
Rodinné a dětské fotografie obsahují základní retuš jako ořez, kontrast, jas, barevná úprava a samozřejmě odstranění lehkých kosmetických vad jako akné, modřiny, škrábance, apod.
Těhotenská a portrétní fotografie už obsahuje hlubší retuš pleti, zjemnění vrásek, na přání lehké úpravy proporcí.
Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvod k reklamaci fotografií

Dodací lhůta:

je cca 3 týdny od zaslání Vašeho výběru z náhledů.
Vyhrazuji si tuto dobu prodloužit v případě výběru většího počtu fotografií nad rámec balíčku či nemoci.

Předání fotografií:

hotovou zakázku si můžete vyzvednout vždy předem po domluvě osobně v ateliéru či na adrese v místě mého bydliště.
Mohu také zaslat poštou za poplatek 60,-, v případě odeslání zásilky větších rozměrů, řídí se cena dle platného ceníku České pošty.

Archivace fotografií:

Veškeré  fotografie archivuji 6 měsíců. Pokud během této doby dojde ke ztrátě či poškození DVD, mohu Vám nové DVD vypálit či zaslat zdarma přes úschovnu

Autorská práva:
Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Náhledy z fotografií z galerie nikde nezveřejňujte ani nijak graficky neupravujte (např. odstranění loga) dle autorského zákona š.121/2000 sb. bez souhlasu fotografa, jsou určeny pouze pro výběr fotografií k retuši.Klient nesmí fotografie pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech bez předchozí domluvy s fotografem.


Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.Vaše fotografie budou prezentovány na mých webových a facebookových stránkách pouze s Vaším souhlasem.Žádné komentáře:

Okomentovat